Śluby humanistyczne

IMG-3044

KIM JESTEŚMY I CO OFERUJEMY?

Przed Państwem możliwość wyboru właściwego dla siebie Mistrza Ceremonii.

Jesteśmy małżeństwem, ale jak widać łączymy się również na tle zawodowym.

Magdalena Bajon - nauczyciel języka polskiego, nad wyraz kochająca swój zawód oraz teatr, gdzie aktywnie prowadzi warsztaty teatralne ze swoimi uczniami.

Marek Bajon - wieloletni dj, konferansjer w jednej osobie. 
Chętnie poprowadzi Wasz ślub lub ślub z weselem odbywający się w tej samej lokalizacji.

Każde z nas z osobna może poprowadzić dla Was uroczystość ceremonii Ślubu Humanistycznego - pozostaje kwestia, czy prowadzącym według Waszego uznania, powinna być Kobieta, czy też Mężczyzna - decyzja należy do Was!

Podczas Ceremonii zapewniamy kompleksową jej obsługę w postaci nagłośnienia w plenerze, mikrofonów oraz odtwarzanej muzyki w tle na początku, w trakcie, i na koniec uroczystości ślubnej, 
czy też w trakcie składania życzeń.

Całość scenariusza i pomoc w pisaniu przysięgi ustalamy wspólnie - macie u nas pełne wsparcie w tym zakresie - szczegóły podczas spotkania lub telefonicznie.

 

  • Obsługa Ślubów na obszarze województwa Zachodniopomorskiego
  • Na początek zapytaj o dostępność terminu

 

Zapraszamy do współpracy!

Magdalena i Marek Bajon

IMG-2763

ŚLUB HUMANISTYCZNY - skąd i dlaczego?

To nowe pojęcie ceremonii ślubnej, która nie ma wyrazu formalnego, tj. urzędowego, czy kościelnego, natomiast stworzona została na potrzeby wyrażenia Was samych jako momentu do głębszego wyznania sobie miłości, niż tylko czysta przysięga i podpisanie dokumentów prawnych.

Ślub humanistyczny to spotkanie dusz, wypełnione krótką opowieścią nt. małżonków, co należy na wstępie do Mistrza Ceremonii, zwanego również Celebrantem ślubnym/Celebrantką ślubną.

Następnie, Celebrant Ślubny zaprasza do odczytania listów/złożenia przysięgi sobie nawzajem, która napisana jest zazwyczaj przez małżonków  - przysięga może być w formie odczytania jej treści jako listy napisane sobie nawzajem.

Ślub humanistyczny bardzo często odbywa się w plenerze, 
w naturalnym środowisku, co również podkreśla niezależność ceremonii od formalnej formy urzędu, czy kościoła. 

 

IMG-2764

DLA KOGO ŚLUB HUMANISTYCZNY?

Tego rodzaju stosowana ceremonia ma swoje różne uzasadnienia.

Pierwszym przypadkiem, jaki nas spotkał w 2010 roku, była sytuacja, gdzie Para Młoda chcąc wziąć ślub cywilny w dniu 1 maja, który jest dniem wolnym od pracy, spotkała się z odmową jego udzielenia przez urzędnika USC, czego następstwem było zrealizowanie ślubu cywilnego w ostatnim dniu kwietnia dla najbliższej rodziny i świadków. A z kolei 1-go maja odbył się ślub humanistyczny w plenerze, opodal sali weselnej, gdzie zaproszonych było ok. 80 osób - wtedy, goście, zaraz po ślubie, udali się na salę weselną.

Najczęściej jednak, ślub humanistyczny, tak jak wspomniane było wcześniej, ma swoje podłoże duchowe dla obojga małżonków -  i bardzo często stosowany jest zaraz po ślubie cywilnym w plenerze jako kontynuacja ceremonii, gdzie po Urzędniku prowadzenie przejmuje Mistrz Ceremonii.
Ewentualnie ślub humanistyczny może się odbyć zaraz po ślubie kościelnym, ale wtedy również przy sali weselnej w plenerze lub w jej budynku.

Dla par homoseksualnych, ślub humanistyczny jest jedyną możliwą obecnie formą zawarcia związku małżeńskiego w Polsce - to coraz częściej spotykany sposób na to, aby Pary LGBT, mogły wspólnie ze swoimi rodzinami i znajomymi, uczcić ich prawo do bycia razem.

img-9910-jpg

Napisz do mnie lub po prostu zadzwoń!

691 865 398